Jevištní textilie - opony

Naše společnost Vám zajistí kompletní dodávku a instalaci textilního vybavení. Poskytujeme odborné šití opon, jevištních textilií, zatemňovacích či akustických závěsů. Provádíme kompletní realizace od projektu až po konečnou instalaci. Bohatý výběr bavlněných sametů či sametů s technologií Trevira CS otevírá nepřeberné možnosti výběru kvality a barev pro danou aplikaci.

Samety pro opony a závěsy vedeme skladem ve 20 odstínech a minimální skladovou zásobou 300 běžných metrů od každého odstínu a kvality. Základní samety pro opony a závěsy nabízíme ve třech kvalitách - Nora 390 g/m²  pro malé či střední opony a závěsy Claudia 470g/m² a Scarlet 520 g/m² pro střední či velké opony a závěsy. Samety jsou v šíři 140 cm a lze je dodávat s protipožární úpravou, kterou certifikujeme se zkušebními ústavy České republiky.

Opona Wagner

Specifický druh otevírání opony typu Wagner vyžaduje i specifický druh ušití vč. znalosti samotného pohonného ústrojí. Navzdory velmi malému zastoupení tohoto oponového systému v České republice jsme se již podíleli na úspěšných realizacích, např. v Národním domě Prostějov.

Francouzské opony / pařížské opony

Jako jediná firma v České republice nabízíme výrobu a šití francouzských opon, resp. pařížských opon vč. mechanismů pro jejich ovládání - vytahování. Dlouholeté zkušenosti získané šitím klasických opon zúročujeme v technologii postupu pro výrobu francouzských opon.

Malované opony / Malířská plátna

Dodáváme a instalujeme slavnostní malované opony v jakémkoli rozměru. Malířská plátna pro velké kompozice sešíváme unikátní technologií se zárukou 50 let.

Dodáváme malířská plátna a podkladový materiál (100% len) pro malované opony. Zakázkově vyráběné podklady pro malované opony šijeme, opatřujeme vypínacími oky a montujeme do připravených rámů. Malířská plátna dodáváme v šíři 150 cm, 220 cm, 240 cm nebo 300 cm.

Jevištní technika

Jsme leadrem v oblasti jevištní techniky. Vyrábíme, dodáváme a montujeme veškerou jevištní techniku horní sféry jevištní technologie. Všechny naše výrobky prošly dlouhodobým vývojem, který se opírá o dlouholeté zkušenosti jevištního provozu.

V oblasti jevištní techniky jsou naší doménou jsou zejména:

K montáži jevištní techniky přistupujeme zodpovědně a používáme moderní techniku se scannery a lasery. Tato technika zaručuje přesnost montáže s vyloučením poškození elektroinstalačních a vodoinstalačních rozvodů a jiných nepředvídatelných překážek. Montované kolejnice lze dle přání zákazníků ohýbat. Jsme vybavení vlastním lešením a naši technici jsou vyškolenými lešenáři. Spolu s certifikací pro práci ve výškách tak vyhovíme náročným požadavkům nadnárodních stavebních firem pro které pracujeme a mezi než patří např. Metrostav, Průmstav, Porr, Switelski či Strabag.

Pojezdy opon, kolejnice závěsů, dráhy horizontů

Naše nabídka pro menší jeviště a prostory

Ovládání jevištních systémů

Dodáváme a montujeme ovladače opon a jevištních tahů v různém provedení. Naše společnost montuje vlastní systém ovládání elektrických oponových systémů přes dotykovou obrazovku nebo klasická ovládací tlačítka. Jednoduchý software zaručuje spolehlivé fungování celého systému a snadnou obsluhu.

Šálová ramena, sufity

Nosníky divadelních šál jsou jedním ze základních prvků každé profesionální či ochotnické scény. Požadavky pro tento typ jevištního vybavení se u každého zákazníka liší. Proto tyto prvky vyrábíme vždy na zakázku, dle specifických přání zákazníků s ohledem na možnosti instalace daného jevištního prostoru.

Vyrábíme dvě varianty:

Obě dvě provedení jsou i pro ochotnické soubory cenově dostupná.

Úchyty statických sufit a harlekýnů

Upevnění oponových i jevištních sufit je levnou alternativou ke klasickým divadelním tahům, kde je toto řešení mnohem finančně náročnější. Jevištní sufity se používají zejména k zakrytí svítících reflektorů a není potřeba se sufitou během drtivé většiny představení pohybovat. Proto může být jevištní i oponová sufita přichycena jako pevná část jevištních textilií. Cenová náročnost tohoto řešení je ve srovnání s divadelním tahem pouhým zlomkem celkové částky.

Jevištní tahy

Naše společnost vyrábí, dodává a montuje tzv. nevyvážené jevištní tahové tyče, kde odpadá nepříjemné vyvažování tahových tyčí litinovými závažími v závislosti na zatížení tahu. Předností našeho systému je tak velmi jednoduché užívání a nosnost až 250 kg na jednu tahovou tyč. Systém plní české normy ČSN 91 8112 i stále rozšířenější evropskou normu BGV-D8+. Tahové tyče jsou vždy provedeny v černém odstínu RAL 9002 a signálním označením konců tahových tyčí.

Přednosti našich tahových zařízení:

Elektricky ovládané jevištní tahy

Ručně ovládané jevištní tahy

Podlahářské práce

Podlaháři naší společnosti Vám na klíč vyhotoví kompletní realizaci podlahy z jakéhokoliv materiálu. Provádíme nejen pokládku nových krytin, ale i renovace podlah. Mezi standardní služby našich techniků patří také bezplatné obhlídky prostoru a jejich zaměření vč. zpracování podrobných rozpočtů. Na provedené práce poskytujeme záruku.

Cílovou skupinou podlahářských prací jsou divadla, kina, společenské prostory, hotely, školy a komerční sféra i budovy institucí. Klademe důraz na vysokou kvalitu provedených prací a používáme jen prémiovou stavební chemii.

Provádíme veškerý podlahářský servis spojený s komerčním prostředím. Profesionalita a douholeté zkušenosti Vám zaručí velmi pečlivé provedení a dlouhotrvající radost z nové podlahy. Při realizaci jakékoliv podlahy používáme prémiovou stavební chemii a podlahářské směsi. Zejména pokládka baletizolů vyžaduje disperzní lepidla v nejvyšší jakosti.

Hlavní doménou naší společnosti jsou tyto podlahářské práce:

Naše firma je připravena realizovat podlahářské práce kdekoliv na území České a Slovenské republiky.

Mezi nejvýznamnější reference podlahářských prací patří:

Sedačky

Navrhujeme i dodáváme křesla a sedačky do divadelních sálů, kin či univerzitních a školních učeben. Křesla jsou vyrobena z prvotřídních materiálů a jsou konstruována pro vysokou zátěž s vysokým provozem. Zajišťujeme pomoc při projektování nových sálů, stejně jako odbornou prohlídku a zaměření s návrhem kladení jednotlivých křesel. Dodávaná křesla montují zaměstnanci naší společnosti, kteří jsou zárukou kvalitně odvedené práce. Součástí výměny sedadel bývá i výměna podlahových krytin. I v tomto ohledu se můžete spolehnout na náš tým. Podlahářské práce realizujeme včetně příprav podkladu např. stěrkováním. Stavební úpravy elevací můžete rovněž svěřit našim podlahářům.
Velkou výhodou je u nás realizace sedaček a podlahových krytin na klíč.

Protipožární impregnace a prostředky

Antifire

Stopfire plus

Florian

Aplikace protipožárních směsí

Naše přípravky splňují s vynikajícími výsledky normy ČSN EN 13773, tř. 1, ČSN EN
13772, ČSN EN 1101 a ČSN EN ISO 6940.

U dřevěných materiálů plníme s přehledem normu ČSN EN 13501-1:2019 a ČSN EN
ISO 11925-2:2020

Doplňkové přísady do protipožárních prostředků

K našim protipožárním prostředkům si můžete doobjednat zvláštní přísady pro péči a údržbu Vašich textilií.
Všechny doplňkové přísady lze aplikovat najednou spolu s protipožární impregnací čímž výrazně šetříme
čas - svůj i Váš.

Proto nás neváhejte oslovit pro cenovou nabídku, budete velmi mile překvapeni.

Čistící přísada C-clean

Velmi účinný saponát dokáže lehce zaprášené opony a textilie vyčistit. Neutrální PH hotové směsi zaručuje
stálobarevnost čištěné textilie. Přípravek C-clean lze použít i samostatně bez protipožární impregnace.