Pódiové podesty

Ať už ve svém interiéru či exteriéru plánujete trvalou instalaci pódia či jevištní podesty, nebo dáte přednost instalaci a demontáži dle aktuální potřeby, s podestami, které máme v naší nabídce vždy najdeme správnou volbu.

Velkou výhodou je u nás možnost výběru od několika výrobců. Dodáváme tak podesty od firem APQ, Kleu či NivTec. Každá značka má svoje specifika a jejich znalost našeho proškoleného personálu Vám usnadní rozhodování při jejich pořízení.

S výběrem té nejvhodnější varianty systému jevištních podest Vám rád poradí náš proškolený personál.

Pódiové platformy obecně známé jako praktikáble najdou široké využití. Můžete z nich postavit jeviště, tribuny, koncertní pódia, přehlídková mola nebo je můžete použít jako elevaci hlediště kulturních zařízení.

Podesty lze libovolně vybavit pevnými či teleskopickými nohami stejně jako nekonečnými možnostmi příslušenství v podobě zábradlí, konektorů, skirtingů, schodů nebo transportních vozíků.

Všechny prodávané produkty jsou s evropskou certifikací a vyráběné na území EU.

Konstrukce TRUSS

Sháníte pro svoji scénu hliníkovou konstrukci Truss? Pak jste na správné adrese, protože náš vyškolený personál Vám nejen poradí s pořízením této konstrukce, ale na rozdíl od většiny prodejců těchto konstrukcí Vám ji i odborně namontujeme.

Montáže konstrukcí truss totiž vyžadují výpočty pro zatížení a také výpočet pro správné rozložení a zakotvení. A jelikož standardní dílce nejsou vždy pro zvolený prostor optimální, vyrobíme Vám díly přímo na míru a navíc v jakémkoli odstínu RAL.

Hliníková konstrukce truss. Duo, Trio, Quatro včetně příslušenství.

Závěsy

Naše společnost Vám zajistí kompletní dodávku a instalaci závěsů na klíč. U nás nehraje roli, zda potřebujete závěs domů na jedno okno, nebo vybavit celý hotel či kulturní dům. Na výběr je z látek stínících (transparentní a polotransparentní) či zatemňovacích (Blackout, Dimout), vzorovaných a sametových v mnoha barvách a gramážích. Závěsy jsou šité na míru zadavatele a provedení způsobu uchycení ke garnýži se zhotovuje vždy podle požadavků (řasící páska s háčky, tkalouny, garážové kroužky, plachtová oka, atp.). Většina látek disponuje certifikáty akustické pohltivosti a nehořlavosti.

Samozřejmostí je také kompletní dodávka záclon, garnýží a kolejnic. Pokud potřebujete zabránit úniku tepla či zlepšit akustické vlastnosti místnosti závěsy, navštivte stránku Funkční závěsy, kde se o této problematice dozvíte více.

Pro zjištění orientační ceny závěsů můžete použít náš jedinečný Konfigurátor opon a závěsů, případně kontaktujte naše zaměstnance, kteří Vám rádi poradí a navrhnou vhodné řešení.

Jevištní textilie - opony

Naše společnost Vám zajistí kompletní dodávku a instalaci textilního vybavení. Poskytujeme odborné šití opon, jevištních textilií, zatemňovacích či akustických závěsů. Provádíme kompletní realizace od projektu až po konečnou instalaci. Bohatý výběr bavlněných sametů či sametů s technologií Trevira CS otevírá nepřeberné možnosti výběru kvality a barev pro danou aplikaci.

Samety pro opony a závěsy vedeme skladem ve 20 odstínech a minimální skladovou zásobou 300 běžných metrů od každého odstínu a kvality. Základní samety pro opony a závěsy nabízíme ve třech kvalitách - Nora 390 g/m²  pro malé či střední opony a závěsy Claudia 470g/m² a Scarlet 520 g/m² pro střední či velké opony a závěsy. Samety jsou v šíři 140 cm a lze je dodávat s protipožární úpravou, kterou certifikujeme se zkušebními ústavy České republiky.

Opona Wagner

Specifický druh otevírání opony typu Wagner vyžaduje i specifický druh ušití vč. znalosti samotného pohonného ústrojí. Navzdory velmi malému zastoupení tohoto oponového systému v České republice jsme se již podíleli na úspěšných realizacích, např. v Národním domě Prostějov.

Francouzské opony / pařížské opony

Jako jediná firma v České republice nabízíme výrobu a šití francouzských opon, resp. pařížských opon vč. mechanismů pro jejich ovládání - vytahování. Dlouholeté zkušenosti získané šitím klasických opon zúročujeme v technologii postupu pro výrobu francouzských opon.

Malované opony / Malířská plátna

Dodáváme a instalujeme slavnostní malované opony v jakémkoli rozměru. Malířská plátna pro velké kompozice sešíváme unikátní technologií se zárukou 50 let.

Dodáváme malířská plátna a podkladový materiál (100% len) pro malované opony. Zakázkově vyráběné podklady pro malované opony šijeme, opatřujeme vypínacími oky a montujeme do připravených rámů. Malířská plátna dodáváme v šíři 150 cm, 220 cm, 240 cm nebo 300 cm.

Jevištní technika

Jsme leadrem v oblasti jevištní techniky. Vyrábíme, dodáváme a montujeme veškerou jevištní techniku horní sféry jevištní technologie. Všechny naše výrobky prošly dlouhodobým vývojem, který se opírá o dlouholeté zkušenosti jevištního provozu.

V oblasti jevištní techniky jsou naší doménou jsou zejména:

K montáži jevištní techniky přistupujeme zodpovědně a používáme moderní techniku se scannery a lasery. Tato technika zaručuje přesnost montáže s vyloučením poškození elektroinstalačních a vodoinstalačních rozvodů a jiných nepředvídatelných překážek. Montované kolejnice lze dle přání zákazníků ohýbat. Jsme vybavení vlastním lešením a naši technici jsou vyškolenými lešenáři. Spolu s certifikací pro práci ve výškách tak vyhovíme náročným požadavkům nadnárodních stavebních firem pro které pracujeme a mezi než patří např. Metrostav, Průmstav, Porr, Switelski či Strabag.

Pojezdy opon, kolejnice závěsů, dráhy horizontů

Naše nabídka pro menší jeviště a prostory

Ovládání jevištních systémů

Dodáváme a montujeme ovladače opon a jevištních tahů v různém provedení. Naše společnost montuje vlastní systém ovládání elektrických oponových systémů přes dotykovou obrazovku nebo klasická ovládací tlačítka. Jednoduchý software zaručuje spolehlivé fungování celého systému a snadnou obsluhu.

Šálová ramena, sufity

Nosníky divadelních šál jsou jedním ze základních prvků každé profesionální či ochotnické scény. Požadavky pro tento typ jevištního vybavení se u každého zákazníka liší. Proto tyto prvky vyrábíme vždy na zakázku, dle specifických přání zákazníků s ohledem na možnosti instalace daného jevištního prostoru.

Vyrábíme dvě varianty:

Obě dvě provedení jsou i pro ochotnické soubory cenově dostupná.

Úchyty statických sufit a harlekýnů

Upevnění oponových i jevištních sufit je levnou alternativou ke klasickým divadelním tahům, kde je toto řešení mnohem finančně náročnější. Jevištní sufity se používají zejména k zakrytí svítících reflektorů a není potřeba se sufitou během drtivé většiny představení pohybovat. Proto může být jevištní i oponová sufita přichycena jako pevná část jevištních textilií. Cenová náročnost tohoto řešení je ve srovnání s divadelním tahem pouhým zlomkem celkové částky.

Jevištní tahy

Naše společnost vyrábí, dodává a montuje tzv. nevyvážené jevištní tahové tyče, kde odpadá nepříjemné vyvažování tahových tyčí litinovými závažími v závislosti na zatížení tahu. Předností našeho systému je tak velmi jednoduché užívání a nosnost až 250 kg na jednu tahovou tyč. Systém plní české normy ČSN 91 8112 i stále rozšířenější evropskou normu BGV-D8+. Tahové tyče jsou vždy provedeny v černém odstínu RAL 9002 a signálním označením konců tahových tyčí.

Přednosti našich tahových zařízení:

Elektricky ovládané jevištní tahy

Ručně ovládané jevištní tahy