Funkční závěsy

Závěsy nemusí mít jen dekorativní účel. Proto jsme pro Vás připravili tzv. funkční závěsy, které dokáží výrazně vylepšit dobu dozvuku v akusticky nevhodných sálech či místnostech nebo umí zabránit úniku drahocenného tepla. Stejně tak lze speciálně vrstvený závěs použít na oddělení místností v případě hluku. V případě, že se rozhodnete využít některý z těchto závěsů, naši technici se s Vámi poradí a doporučí nejvhodnější řešení Vašich požadavků.

Akustické závěsy

Akustiku společenských prostor, kanceláří, nahrávacích studií aj., lze velmi výrazně vylepšit pomocí akusticky pohltivých závěsů. Tkaniny z přírodních vláken zaručují pohltivost aW=0,7 na vyšších a středních kmitočtech. Jedná se o účinné řešení za rozumnou cenu. Látky jsou dostupné v několika gramážích a v mnoha barvách či vzorech.

Tepelně izolační závěsy

Velmi oblíbený výrobek zejména v zimních měsících. Husté tkaní izolačních závěsů a vícevrstvé složení zabraňují úniku tepla. Takové závěsy tak mohou sloužit například k rozdělení velkých místností nebo jako závěsy na okna.

Zvukově izolační závěsy

Zvukově izolační závěs umožňuje v závislosti na provedení utlumit zvuk až od 15 dB. Speciální vrstvení jednotlivých materiálů utlumí a odrazí zvuk zpět. Verze závěsů jsou tří, pěti a sedmi vrstvé, přičemž pohledové strany závěsu jsou jednoduše odnímatelné a lze je tak udržovat běžným čištěním v čistírnách. Technická vložka pak zůstává zavěšena na pojezdové kolejnici. O způsobu využití tohoto typu závěsu je dobré se s námi poradit.

Opravy a údržba jevištní techniky

Opravy pojezdových systémů

Provádíme opravy porouchaných mechanických i elektrických pojezdů opon. Ať už je závada způsobená čímkoli, naši technici si vždy s řešením poradí a navrhnou finančně dostupné řešení opravy Vašeho pojezdu. Velmi žádaným řešením je například zachování stávajícího elektrického pohonu s výměnou vodících kolejnic, kdy je oprava řešena systémem plug&play. Staré kolejnice jsou nahrazeny novými. Výhodou je velmi malá časová náročnost tohoto řešení.

Pro Vaše stávající systémy vyrábíme i komponenty mezi které patří mj:

Opravy jevištních tahů

Provádíme kompletní opravy jevištních tahových zařízení. Opravy provedeme dle požadavků Vaší revizní zprávy a normy ČSN 91 8112.

Demontáž a likvidace starých tahů

Pokud Vám Vaše staré a opotřebované tahové zařízení nevyhovuje či neprošlo revizí, při objednání nových tahů Vám staré demontujeme a zlikvidujeme dle platných ekologických norem.

Nabídka pro Vaše stávající oponové systémy a kolejnice

Není vždy nutné utrácet vysoké částky finančních prostředků a kupovat celý nový systém oponových kolejnic s ručním či elektrickým ovládáním. Opravy či kompletní repase Vašich systémů pro ovládání opon vyjdou mnohem levněji.

Praní opon a závěsů

Pokud je pro Vás pořízení nové opony či jiné velké nejen divadelní textilie příliš finančně náročné, využijte možnost cenově dostupného profesionálního vyčištění u naší společnosti. Provádíme šetrné praní opon a divadelních textilií v nealkalickém přípravku, vč. demontáže a montáže. Pereme technologií, která patří mezi nejmodernější v České republice. Naše technologie umožňuje praní jedné textilie o max. celkové hmotnosti 40 kg (cca 120 m2). Jestliže Vaše textilie vykazují známky opotřebení či jsou jinak poškozené, poskytneme jim po vyprání následnou krejčovskou péči.

Pokud máte Vaše kulturní zařízení či divadlo vybaveno textiliemi s tzv. trvalou samozhášivou úpravou, nabízíme Vám čištění zaprášených textilií novou technologií C-clean. Čištění probíhá na místě a není nutné textilie demontovat. Spolu s tímto vyčištěním vystavíme certifikát o spolehlivosti vyčištěné textilie, která díky odstranění hořlavého prachu nebude přenášet a šířit plamen.

Revize jevištní techniky

Provádíme revize jevištních tahů a jevištní techniky dle normy ČSN 91 8112. Odborná prohlídka se musí provádět každé 2 nebo 3 roky v závislosti na druhu jevištního provozu. Pravidelná zatěžkávací zkouška se provádí každých 6 let resp. 9 let. Součástí revizní prohlídky je pak zpráva o stavu jevištní technologie a vyžaduje-li to stav, pak i návrh a plán oprav.

Revize je nutné provádět i po instalaci nového zařízení (výchozí revize) popř. po jeho rekonstukci či výměně důležitých součástí. Z hlediska normy ČSN 91 8112 se kontrolují zejména jevištní tahy, zdvihací stoly, propadla ale také opony a prospektové textilie vč. jejich nosných systémů. Doplňkovými body revizní zprávy jsou hodnocení stavu ochozích lávek či žebříků a ocelových konstrukcí.

Pravidelné revize a revizní zkoušky zajišťujeme například:
Kulturní dům - Soběslav
Kulturní dům Střelnice - Děčín
Divadlo - Horní Počernice
Bio Vzlet - Praha
Divadlo J. K. Tyla - Červený Kostelec
Klicperův dům - Chlumec nad Cidlinou
Divadlo Continuo - Malovice
Dům Kultury - Kraslice
Divadlo HOGO FOGO - Drážkov
Kulturní centrum Svoboda - Cheb
Zámek Kačina - Kačina
Orfeum - Kadaň
KC Střelnice - Kadaň
Kulturní dům - Klášterec nad Ohří
Kino - Humpolec

Pronájem baletizolu

Plánujete pouze jednorázovou akci, ať už taneční (balet, orientální tance, apod.), sportovní (aerobik, gymnastika, jóga) či přehlídku nebo natáčení? Využijte možnosti si vhodný povrch pronajmout za zlomek pořizovací ceny. K pronájmu nabízíme oboustranný povrch Odetta v2.0, který je dostupný v černé a šedé barvě. Šíře jednotlivých pruhů je 2 metry a je možnost si pronajmout až 160 m2. Baletizol má matný hedvábný povrch pro snadnou údržbu, je velmi odolný a výztuha z minerálních vláken zaručuje rozměrovou stálost, komfort a okamžité plošné pokládání. K pronájmu nabízíme volitelně kompletní a profesionální služby jako pokládku, spojování, čištění, demontáž a dopravu.

Protipožární impregnace a prostředky

Antifire

Stopfire plus

Florian

Aplikace protipožárních směsí

Naše přípravky splňují s vynikajícími výsledky normy ČSN EN 13773, tř. 1, ČSN EN
13772, ČSN EN 1101 a ČSN EN ISO 6940.

U dřevěných materiálů plníme s přehledem normu ČSN EN 13501-1:2019 a ČSN EN
ISO 11925-2:2020

Doplňkové přísady do protipožárních prostředků

K našim protipožárním prostředkům si můžete doobjednat zvláštní přísady pro péči a údržbu Vašich textilií.
Všechny doplňkové přísady lze aplikovat najednou spolu s protipožární impregnací čímž výrazně šetříme
čas - svůj i Váš.

Proto nás neváhejte oslovit pro cenovou nabídku, budete velmi mile překvapeni.

Čistící přísada C-clean

Velmi účinný saponát dokáže lehce zaprášené opony a textilie vyčistit. Neutrální PH hotové směsi zaručuje
stálobarevnost čištěné textilie. Přípravek C-clean lze použít i samostatně bez protipožární impregnace.